کدام تخت نوزاد را بخرم؟

راهنمای خرید سرویس خواب کودک و نوجوان
1400/06/30
اتاق خواب پسرانه
طراحی اتاق خواب پسرانه
1400/06/31

کدام تخت نوزاد را بخرم؟

یکی از بیشترین سوالاتی که در ذهن والدینی که قرار است به زودی صاحب فرزند شوند همین است.یک تختخواب مخصوص نوزاد، معمولا اولین شما برای کودک نورسیده شما خواهد بود به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردارند. هنگامی که نوزاد می تواند خود را بالا بکشد یا بغلتاند، نوبت به یک تختخواب جدید می رسد، جایی که کودک شما حدود دو سال یا بیشتر می خوابد. این تخت باید محکم و با دوام باشد و از آخرین استانداردهای ایمنی پیروی کند.

در ادامه به شما کمک می کنیم تا تخت مناسب نوزاد خود را انتخاب کنید. ضمن این که ما تختخواب هایی داریم که می توانند تبدیل به تختخواب نوجوان شده و هزینه های شما را تا حد زیادی کاهش دهند.

ارتفاع محافظ قابل تنظیم

برخی تختخواب ها دارای مکانیزم قابل تنظیم محافظ ها هستند. این مجموعه این نوع تختخواب ها را موجود دارد زیرا محافظت و سلامت کودک شما برای ما اهمیت بسیاری دارد. در صورتی که نوزاد شما پر جنب و جوش بوده و سعی می کند از تخت خود خارج شود می توانید نرده ها را بالا ببرید.

توجه به فضای ذخیره سازی تخت نوزاد

برخی از تختخواب ها دارای فضای زیر تخت هستند، مانند یک کشو بزرگ برای نگهداری وسایل نوزاد، که در صورت محدود بودن فضا می تواند مفید باشد. برخی دیگر نیز آنقدر بزرگ بوده و بی دلیل فضای زیادی را اشغال می کنند که نه تنهای فضای اتاق را کاهش داده بلکه نمای اتاق را نیز زشت می کنند.

تختخواب های موجود در این سایت ضمن داشتن کشوهای کوچک و کشوی مخفی در زیر تخت به نما و نظم اتاق کودک شما کمک می کند. ضمن اینکه فضای کافی را برای خوابیدن کودک شما در اختیارتان می گذارد.

لازم به ذکر است که می توانید در هنگام خرید به ادمین سایت اطلاع دهید تا کشوها را قابل برداشت کند تا بتوانید فضای بزرگتری را به تخت اضافه کرده و سالهای بیشتری از آن استفاده نمایید. البته محافظ را نیز می توان موقتی و قابل برداشت کرد و این مکانیزمی منحصر به فرد است که شرکت ما در اختیار شما قرار می دهد.

چه تشکی را باید انتخاب کنم؟

هنگام انتخاب تخت نوزاد، باید در مورد خرید تشک تخت خواب، برای نوزاد خود، دقت کنید. همچنین باید تخت کودک متناسب با تشک باشد، بنابراین هیچ شانسی وجود ندارد که کودک شما بین تختخواب و تشک گیر کند. فاصله بین تخت و تشک نباید بیشتر از 4 سانتی متر باشد.

باید تختی را انتخاب کنید که اندازه استاندارد داشته باشد. گاهی شده که والدین تخت را خریده اند اما در بازار تشک مناسب سایز آن را پیدا نکرده اند! نگران این موضوع نباشید. تمامی تخت های این مجموع در سایزهای استاندارد ساخته و ارائه می شوند.

تختخواب دست دوم بچه

اگرچه یک گزینه عالی برای کاهش هزینه های اولیه است، اما باید مطمئن شوید که با استانداردهای ایمنی فعلی مطابقت دارد. باید سالم بوده و مناسب سیسمونی باشد. البته خرید یک تخت همانند سرمایه گذاری بر روی کودک شما می باشد. با خرید یک تخت نوزاد-نوجوان مناسب می توانید تا سال ها از خواب راحت و امن فرزند خود آسوده خاطر باشید.

همچنین اگر یک تختخواب، قدیمی و رنگ آمیزی شده است، ممکن است نیاز به برداشته شدن و رنگ آمیزی مجدد داشته باشد. رنگ آمیزی مجدد می تواند برای کودک خطرناک باشد، توصیه می شود برای نوزاد به هیچ وجه به فکر خرید تخت دست دوم نباشید، شما می توانید با هزینه ای کم، تخت های نوزاد متناسبی را خریداری کنید.

محل قرار دادن تخت کودک

نوزادان کمتر می توانند دمای خود را کنترل کنند، بنابراین تختخواب نباید نزدیک رادیاتور یا پنجره آفتابی باشد. همچنین نباید تخت را در قسمت سرد اتاق قرار دهید وگرنه نوزاد بی زبان سرما می خورد. تمام این نکات برای سلامتی فرزند شما مهم است.

نکات مورد توجه داخل تخت نوزاد

داخل تخت نوزاد خود از اسباب بازی های نرم و ضربه گیرهای تختخواب استفاده کنید. این یکی از آسان ترین روش های امن کردن تخت برای نوزاد است. برخی از اقلامی که به تخت اضافه می شوند ممکن است خطر پوشاندن سر را افزایش دهند. برای جلوگیری از خفگی و یا بالا رفتن کودک از تخت، بهتر است به این موارد توجه داشته باشید.

بالش و لحاف به دلیل خطر خفگی برای نوزادان زیر یک سال ایمن نیستند. لحاف همچنین می تواند نوزاد را بیش از حد گرم کند. اکثر کناره های تختخواب دارای میله ها یا پانل های عمودی هستند. فاصله هر یک از این موارد باید بین 5 تا 9.5 سانتی متر باشد. این کار برای جلوگیری از به دام انداختن بازوها یا پاهای کودک بین میله ها است.

مراقب قطعاتی باشید که از ساختار تختخواب بیرون زده اند. هر قسمتی از تختخواب که برآمدگی محسوب می شود باید کمتر از 5 میلی متر باشد. همچنین باید یک تشک سفت را در نظر بگیرید. این می تواند از مرگ ناگهانی نوزادان در دوران نوزادی جلوگیری کند. اطمینان حاصل کنید که طرف ریل تخت کودک شما به اندازه کافی بالا است تا کودک شما نتواند از آن بالا برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *