راهنما و لیست خرید سیسمونی ارزان قیمت

معرفی مدل های تخت کودک
1400/07/04
ویژگی های سرویس خواب نوجوان چیست؟
1400/07/11

راهنما و لیست خرید سیسمونی ارزان قیمت

رسم و رسوم‌ها همیشه و همه جا نمایان هستند حتی در خرید سیسمونی و لوازم نوزادی که در راه است. بعضی خانواده‌ها فارغ از لوازم ضروری و مورد نیاز یک نوزاد، بیشتر به فکر چشم و هم چشمی هستند، تا جایی که به تهیه لباس و وسایل تا سنین 7، 8 سالگی می‌افتند، اما این کار اشتباهی است چرا که قرار نیست اجناس موجود در بازار تمام شوند و روز به روز وسایل و پوشاک جدیدتری تولید می گردد.

بارها دیده می‌شود که برای یک نوزاد سیسمونی مفصلی تهیه می‌گردد. اما بسیاری از وسایل حتی یک‌ بار هم استفاده نشده و یا آنقدر کفش و لباس‌ تهیه شده که زمان برای استفاده کردن از همه آنها محدود است تا جایی که کوچک و غیر قابل استفاده می‌شوند؛ پس بهتر است فقط لوازم ضروری یک نوزاد را تهیه کنید و دست از زیاده روی بردارید و به فکر رنگ و لعاب دادن بیهوده به سیسمونی نباشید.

ما تصمیم داریم در این مقاله در مورد وسایل کاربردی و مهمی که باید در تهیه سیسمونی به آنها توجه داشت با شما صحبت کنیم.

 • تخت

شاید به نظر برسد که هیچ چیز به اندازه یک سرویس چوب در خرید سیسمونی برای نوزاد مهم نیست اما آیا واقعا همینطور است؟ یک تخت خواب استاندارد شرایطی را مهیا می‌کند تا نوزاد خوابی راحت را در کنار مادر خود تجربه کند. همچنین شیر دادن به فرزند، استراحت کردن و یا مراقبت از آن هم برای مادر راحت‌تر خواهد شد.

 • کمد

خرید یک کمد می‌تواند جزو ضرورت‌ها باشد. البته ممکن است خانه‌ای آنقدر جا دار نباشد که بتوان یک کمد نوزاد را هم در آن قرار داد. پس اگر اینگونه بود اصلا ناراحت نباشید. شما می‌توانید تخت کشودار برای جای دادن وسایل نوزادتان در نظر بگیرید. نمونه این تخت ها در همین سایت موجود است و می توانید انواع نمونه ها را مشاهده کنید.

 • شلف یا ویترین

شاید تصور کنید که با وجود کمد دیگر نیازی به ویترین یا شلف نمی باشد. شلف با اینکه قیمت پایینی داشته و جای کمی را اشغال می کند، اما می تواند به تنهایی تاثیر بالایی در زیبایی اتاق را داشته باشد. در شلف ها می توان از کتاب، اسباب بازی، عروسک یا ماشین و… استفاده کرد.

اما ویترین به چه دردی می خورد. ویترین مانند کمد است اما در کارایی تفاوت هایی دارد. از ویتریت می توان ضمن نظم بخشیدن به وسایل اتاق و نوزاد، در زیبایی اتاق نوزاد نیز استفاده کرد. کمد بیشتر برای جمع آوری لباس ها و ویترین بیشتر برای جمع آوری وسایل سرگرمی، بهداشتی و… به کار می رود.

 • سرویس خواب

در خرید تشک، بالش، ملحفه، رو انداز و از این قبیل موارد کوتاهی نکنید و بهترین جنس ممکن را خریداری کنید تا نوزاد شما خوابی راحت داشته باشد. توجه کنید که اگر جنس پارچه روانداز و یا بالش نوزاد شما پلاستیکی و بی کیفیت باشد، می‌تواند موجب حسایت‌های پوستی نوزاد شما شود.

 • لباس و کفش

امروزه زیاد دیده می‌شوند خانواده‌هایی که قبل از مشخص شدن جنسیت نوزادشان شروع به خرید لباس‌های دخترانه و پسرانه می‌کنند. این کار اصلا زیبا نیست و بهتر است بعد از مشخص شدن جنسیت فرزندتان، با توجه به فصلی که قرار است به دنیا بیاید، لباس‌های مناسبش را تهیه نمایید.

یادتان باشد فرزند شما به سرعت رشد می‌کند و ممکن است بسیاری از خریدهای شما بلا استفاده باقی بماند. روز به روز تنوع پوشاک زیادتر می‌شود، پس جا برای خرید لباس‌‌های جدیدتر هم بگذارید و همه چیز را همان ابتدا نخرید.

در مورد خرید کفش نیز فرزند شما از ابتدای تولد قرار نیست راه برود، پس اگر کفشی هم بخرید بیشتر جنبه نمایشی دارد. بهترین کار این است که در ابتدا از پاپوش‌های نوزادی استفاده کنید و زمانی که نوزاد شما راه رفتن را یاد گرفت برایش کفش بخرید.

 • وسایل بهداشتی

خرید شیشه شیر و پستانک، پوشک، ست‌های بهداشتی مانند حوله، لیف مخصوص و نرم، شامپو و صابون برای استحمام و شست‌وشوی نوزاد از جمله موارد مهم در خرید سیسمونی است که قطعا نمی‌شود آنها را نادیده گرفت. علاوه بر این ناخن‌گیر، پماد سوختگی، الکل سفید، پودر بچه و دستمال مرطوب هم باید به لیست لوازم ضروری اضافه کرد.

اما در میان لوازم و وسایلی که به بهداشت ربط دارد باید به ماشین لباسشویی نوزاد اشاره نمود. آیا واقعا خرید چنین وسیله‌ای لازم است؟ نوزاد شما در طول روز چندین بار نیاز به تعویض لباس دارد به خصوص زمانی‌ که بتواند بنشیند و یا راه برود. با این حال شما در فواصل زمانی کوتاه مجبور به شستن لباس‌های او هستید اما حجم این لباس‌ها آنقدر زیاد نیست که نیاز باشد شما مدام لباسشویی خود را روشن کنید، زمان آن که دائم هم در حال شستن لباس فرزند خود با دست باشید را ندارید پس چاره چیست؟

بهتر است با فاکتور گرفتن از خریدهای اضافی، یک لباسشویی کودک بخرید که قیمت زیادی هم ندارد اما بر خلاف تصورعده‌ای که فکر می‌کنند وسیله‌ای اضافه و بلا استفاده است، کاملا کارآیی داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • اسباب بازی

​درست است که تا چندین ماه نوزاد شما درک زیادی از محیط اطراف نداشته و اسباب بازی برایش کارآیی ندارد اما این موضوع از آن مواردی است که هر شخصی با دیدن دنیای بزرگ وسایل بازی به ذوق آمده و دوست دارد دست کم چندین مدل اسباب بازی برای فرزند و یا نوه‌ای که در راه دارند تهیه نمایند. در نتیجه می‌توان اسباب بازی را از آن وسایلی دانست که خواه ناخواه در خرید سیسمونی جای می‌گیرد.

وسایل غیرضروری در خرید سیسمونی

 • کالسکه و کریر و صندلی ماشین

کالسکه جزو وسایل گران قیمت خرید سیسمونی به شمار می‌رود که متاسفانه در اغلب خانواده‌ها با چشم‌پوشی از کارآیی آن، خریداری می‌شود. اما شاید در کمتر خانه‌ای مورد استفاده قرار بگیرد مگر در مواقع رفتن به خرید یا پیاده‌روی.

علاوه بر کالسکه، کریر از دیگر وسایلی است که می‌توان به مدت 6 ماه برای نوزاد استفاده کرد پس بهتر است به جای خرید کریر به طور موقت آن را از یکی از دوستان و یا اقوام قرض بگیرید و یا کلا از داشتن آن صرف نظر کنید؛ با این کار هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده‌اید و هم مجبور نیستید بخشی از اتاق کودک را به نگهداری از این وسیله اختصاص دهید.

آغوشی از دیگر اجزای سرویس کالسکه است که باز هم کاربرد چندانی ندارد و الزامات سیسمونی به حساب نمی‌آید. اگر به هر دلیل نمی‌توانید نوزاد خود را بیرون از خانه در آغوش بگیرید، این وسیله به کارتان می‌آید. در غیر این صورت، خرید آن برای داشتن یک سیسمونی تمام و کمال، کار بیهوده‌ای است.

خرید صندلی ماشین را می‌توان ضروری دانست. از یک جایی به بعد باید فرزند خود را در صندلی عقب خودرو قرا دهید چرا که در آغوش گرفتن او و نشستن در صندلی جلوی ماشین اصلا ایمن و درست نبوده، همچنین قرار دادن فرزندتان به تنهایی در صندلی عقب هم خطرناک است و باید محافظ داشته باشد. اینجاست که صندلی ماشین به کار می‌آید.

 البته لازم نیست حتما روی سیسمونی خریده شود زیرا تا مدت‌ها فرزند شما توانایی نشستن در صندلی را ندارد؛ همچنین اگر خودرو ندارید هم نیازی به خرید این وسیله نیست.

 • گهواره

گهواره نوزاد موجود در این سایت دارای استحکام و تحمل وزن بالا می باشد و با توجه به طراحی این محصول دامنه حرکت آن استاندارد و غیر قابل واژگونی توسط نوزاد می باشد. همچنین در طرح کلبه و رنگ های مختلف می توانید آن را سفارش دهید.

 • صندلی راک

صندلی راک کودک پازلی با مونتاژ سریع پازلی ( بدون استفاده از یراق ) با جنس تمام ممبران دارای استحکام و تحمل وزن بسیار بالا می باشد و با توجه به طراحی این محصول دامنه حرکت آن استاندارد و غیر قابل واژگونی توسط کودک می باشد. می توانید این صندلی را از همین سایت خریداری کنید.

 • پرده، کاغذ دیواری و فرش کودک

اگر چه مادر و پدرها دوست دارند اتاقی رویایی و دوست داشتنی برای فرزندشان مهیا کنند، اما اگر قصد صرفه جویی در هزینه‌ها را دارند، خرید پرده، فرش و کاغذ دیواری کودکانه اصلا لازم نیست چرا که این موارد هیچ تاثیری در سلامت و یا آرامش نوزاد ندارد و تنها به زیباتر شدن اتاق نوزاد کمک می‌کند.

اگر مادر و پدری محدودیت مالی داشته باشند، می‌توانند با انتخاب یک رنگ ساده برای دیوار و یک پرده ساده و کم هزینه اتاق مناسبی برای نوزاد خود فراهم سازند.

در پایان باید بگوییم که در تهیه سیسمونی کمیت هیچ اهمیتی ندارد و این کیفیت است که باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر قصد تهیه سیسمونی دارید، می توانید با خرید از وِوُ از میان بهترین نمونه‌های موجود در ایران دست به انتخاب بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *