راهنمای خرید سرویس خواب کودک و نوجوان

لوازم ضروری سیسمونی نوزاد
1400/06/30
کدام تخت نوزاد را بخرم؟
1400/06/30

راهنمای خرید سرویس خواب کودک و نوجوان

هدر ندادن پول در زمان هایی که درآمدها با خروجی ها کمتر تناسب دارد نیز یک هنر محسوب می شود. بنابراین بهتر است قبل از اقدام به خرید وسایل منزل، با مطالعه و آگاهی از ویژگی های وسیله مورد نظر خود، به این کار اقدام کنید.

بیشتر افراد در خرید تخت خواب کودک مشکل دارند و فروشگاه های بزرگی که از انواع تخت ها پر شده اند، انتخاب تختخواب را مشکلتر کرده است. اما آشنایی با انواع تخت خواب ها و کاربرد هر یک از آنها می تواند کمک خوبی برای کسانی باشد که در انتخاب آن مشکل دارند. سایت راه حل این مشکل است زیرا مانند ویترینی است که روزها می توانید به تماشای آن بنشینید.

تخت خواب کودک قرار نیست فقط زیبا باشد. قوانین و استانداردهایی هم وجود دارند که با رعایت آنها کودک دلبندتان خوابی راحت تر را تجربه خواهد کرد و صد البته که رویاهای شیرین تری هم خواهد دید. خیالتان راحت! رعایت این استاندارد ها اصلا هم سخت نیست، اما با رعایت همین نکات ساده و مهم، تختی مناسب برای اتاق کودک تان انتخاب خواهید کرد.

یک تخت از نوزادی تا نوجوانی

ابعاد استاندارد تخت نوزاد و کودک به صورت جهانی بوده و ابعاد آن ۱۳۰*۷۰  یا  ۱۳۵*۷۰ می باشد. البته عرف مرسوم تر آن ۱۳۰  سانتی متری می باشد. البته امروزه تخت های چند منظوره ای وجود دارند که از نوزادی تا نوجوانی قابل استفاده اند. این تخت های نوزاد – نوجوان ابتدا برای نوزاد و سپس برای سن های کودک و نوجوان قابل استفاده است.

تختخواب های نوزاد- نوجوان در نوزادی و شیرخواری لبه های بلندی دارند که کم کم و با بالا رفتن سن کودک می توانید لبه های بلند آن را بردارید. همچنین ارتفاع تخت هم با بالا رفتن سن کودک شما قابل تنظیم است. تخت های نوزاد- نوجوان سایت ما کشو نیز دارند که به مرور زمان می توانید آن ها را برداشته و طول تخت را نیز بیشتر کنید.

ارتفاع مناسب تخت از سطح زمین چقدر است؟

 تختخواب یک نوزاد و شیرخوار باید لبه های بلندی داشته باشد. البته اگر کودک شما شیرخوار نیست، ارتفاع ۳۰،۲۰ سانتی متری تخت از سطح زمین مناسب به نظر می رسد. برای سن های بالا تر که قد کودک بلند تر می شود فاصله ۴۰،۳۰ سانتی متر هم استاندارد است.

اگر قد کودکی بلند تر و یا کوتاه تر از میانگین سنی اش باشد این ارتفاع می تواند متغیر باشد. در کل بهتر است فاصله تخت از سطح زمین نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد.

زاویه استاندارد نشستن روی تخت

ارتفاع تخت نباید آنقدر زیاد باشد که پا به زمین نرسد و نه آنقدر کوتاه باشد که کودک زانوهایش را خم کند. کف پای کودک زمانی که روی تخت می نشیند باید به سطح زمین برسد. زاویه زانو و ران باید ۹۰ درجه باشد. همین طور زاویه لگن و کمر هم باید ۹۰ درجه باشد. این فرم بهترین حالت است؛ زیرا ارتفاع تخت متناسب با قد کودک در حالتی استاندارد قرار می گیرد.

البته برای بچه های پر جنب و جوش و کودکانی که در خواب تحرک بالایی دارند، ترجیحا تختی با ارتفاع کوتاه انتخاب کنید تا در صورتی که در خواب حرکت کردند آسیبی نبینند. همچنین ممکن است از روی تخت بپرند که ارتفاع کمتر امن تر است.

رنگ تختخواب نوزاد – نوجوان

سرویس خواب کودک هم می تواند به رنگ دیوارهای اتاق باشد و هم رنگی متفاوت. البته رنگ سفید می تواند با ترکیب هر رنگ دیگری زیباتر شود. همچنین می توان تخت سفید گرفت و روی آن به سلیقه خود طراحی های زیبا کرد.مهم تر از رنگ بدنه تخت، رنگی است که برای تشک تخت انتخاب می کنید.

همچنین برای انتخاب تختخواب های دو طبقه، مدلی را انتخاب کنید که طبقه دوم، لبه مناسبی داشته باشد. طبقه دوم تخت های دو طبقه نباید خیلی به سقف نزدیک باشد. همچین روشنایی مستقیمی در کنار دیواری که تخت را قرار می دهید، نباید وجود داشته باشد.

نکته:نور طبیعی بهترین نور برای اتاق کودک است اما توجه داشته باشید که بد ترین جا برای قراردادن تخت، زیر پنجره است. اگر اتاق کودک شما کوچک است و تنها جایی که می توانید تخت را قرار دهید زیر پنجره است، حتما با نصب پرده ای مناسب جلوی ورود نور و تابش مستقیم آفتاب را بگیرید.

اتاق کودک برای او حکم دنیایی را دارد که می تواند در آن آزادانه به انجام فعالیت های مختلف بپردازد. طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک باید به گونه ای شکل بگیرد که با روحیات او سازگار باشد و باعث شود کودک از بودن در اتاق خوابش احساس رضایت و شادابی کند.

عناصر تاثیر گذار زیادی در اتاق کودک وجود دارد که می تواند باعث شود طراحی دکوراسیون داخلی اتاق زیبا تر جلوه کند که یکی از مهم ترین آن ها سرویس خواب کودک و نوجوان است. در نتیجه با انتخاب ترکیب رنگ سفید به عنوان رنگ پایه و رنگ دلخواه خود می توانید به اتاق کودک خود روحیه ببخشید.

طراحی و مصالح ساخت سرویس خواب کودک

در طراحی سرویس خواب کودک باید از گوشه های پاگیر یا لبه های تیز اجتناب شود زیرا که رعایت راحتی و امنیت کودک از هر چیزی مهم تر است. توجه به احتیاجات کودک در سنین مختلف از نکات دیگری است که باید در طراحی سرویس خواب کودک به آن توجه شود.

ترکیب انواع چوب های مختلف در طراحی سرویس خواب های کودک می تواند منجر به پدید آمدن طرحی زیبا و دوست داشتنی شود. رنگ های روشن درطراحی سرویس خواب کودک باعث می شود تا کودک زودتر با آن ارتباط برقرار کند اما باید به این نکته هم توجه کرد که تمام مواد و مصالحی که در طراحی لوازم و وسایل اتاق کودک به کار می رود باید فرآوری شده باشند تا برای کودک ایجاد حساسیت نکنند.

همچنین نوع چوب به کار رفته در سرویس خواب از نظر استحکام و قیمت بسیار مهم است. تمام محصولات ما جنس نمای MDF با روکش وکیوم (ممبران) و با جنس بدنه لترون ارائه می گردد.

رنگ های استفاده شده در طراحی سرویس خواب های اتاق کودک

اتاق کودک برای او حکم جهانی کوچک شده را دارد. در اتاق کودک از رنگ های شاد و روشن استفاده کنید تا اتاق دلبازتر و جذاب تر باشد. می توانید سرویس خواب اتاق کودک را با رنگ ها و یا به شکل تم های کارتونی مورد علاقه کودک انتخاب کنید و یا با انتخاب یک سرویس خواب تک رنگ و ساده تر دست خود را برای انتخاب کاغذ دیواری، پرده ها و فرش اتاق کودک باز گذارید.

میز تحریر و آینه و دراور هماهنگ با سرویس های خواب

سرویس خواب هایی طراحی شده است که همراه آن میز تحریر و یا آینه و دراور ست سرویس خواب را نیز ارائه می شود، که کار شما را برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک عزیزتان راحت تر می کند. اگر کودک شما در حال حاضر کوچک تر از آن است که به میز تحریر یا آینه و دراور نیاز داشته باشد می توانید در آینده به جای خرید یک سرویس خواب جدید لوازم دیگری را به سرویس خواب فعلی اش اضافه کنید.

این مجموعه برای راحتی حال والدین عزیز اقدام به فروش سرویس خواب ست سه یا چهار تکه کرده است. همچنین می توانید رنگ خود را به صورت سفارشی درخواست کنید.

کیفیت سرویس خواب کودک

چون معمولا کودکان بازیگوش هستند و با سرویس خواب و کلا وسایل و لوازم خود برخورد خوبی ندارند، بهتر است سرویس خواب های آن ها را از انواع با کیفیت و سایت های معتبر و شناخته شده تهیه کنید تا از دوام و کارایی آن ها مطمئن باشید. این سایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی بوده و درگاه پرداخت ایمن زرین پال را در اختیار شما قرار می دهد.

فروشگاه اینترنتی وِوُ در زمینه معرفی و فروش محصولات چوبی در زمینه سرویس خواب نوزاد، کودک و نوجوان کار خود را آغاز نموده و با گرد هم آوردن سبد خریدی کامل از بهترین کالاهای تولید شده در ایران با متریال ها و کیفیت های استاندارد مختلف این امکان را فراهم آورده تا مشتریان عزیز بتوانند با توجه به بودجه مد نظر خود، کالایی متناسب و با کیفیت را تهیه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *