ایمنی تخت نوزاد چگونه فراهم می شود؟

تخت نوزاد و کاهش سندروم مرگ ناگهانی کودک
1400/06/31
معرفی مدل های تخت کودک
1400/07/04

ایمنی تخت نوزاد چگونه فراهم می شود؟

ایمنی تخت نوزاد یکی از نکاتی است در نظر گرفتن آن برای سلامتی کودک شما ضروری است. همان طور که می دانیم پیشگیری همیشه ارزان ‌تر و آسان تراز درمان است و این مقوله ای است که در تمام زمینه‌ها مخصوصا امنیت فرزندان مصداق دارد.

سیسمونی نوزاد شامل خرید تخت کنار مادر، تخت نوزاد، تاب کودک، صندلی غذا خوری کودک، روروئک و… می شود اما هنگام خرید باید در وهله ی اول ایمنی کودک را در نظر گرفت.  تیم تولید کننده محصولات چوبی کودک و تخت خواب کودک وِوُ ،  در تولید محصولات خود از استانداردهای ایمنی استفاده می کند. وِوُ با  استفاده از مواد مناسب و بدون آلرژی بهترین ها را در اختیار شما می گذارد.

ایمنی تخت نوزاد و تشک

هنگام خرید محصولات چوبی کودک، به والدین توصیه می کنیم که حتما از تخت های ما سفارش دهند زیرا گاهی تخت ها را به گونه ای می سازند که تشک کاملا متناسب با آن سایز پیدا نشده و کمی فاصله در کنار تشک و تخت ایجاد شود. این فاصله برای خفگی و گیر افتادن نوزاد شما خطرناک است.

برای خرید تشک تخت توجه داشته باشید که کاملا با اندازه تخت مطابقت داشته باشد. ملحفه ، پتو و … خطر خفگی کودک  را افزایش می دهند. یکی از نکاتی که باید هنگام خرید سیسمونی نوزاد و خرید تخت کنار مادر به آن دقت داشته باشید جنس تشک کودک است. بهتر است از تشک پنبه ای استفاده کنید تا هنگام خواب سلامتی کودک و آرامش کودک حفظ شود.

ایمنی تخت نوزاد و خواباندن نوزاد

نوزادان را به پشت بخوابانید تا به آرامی بخوابند. طبق گفته انستیتوی ملی سلامت کودک و توسعه انسانی، قرار دادن نوزادان به پشت احتمال مرگ نوزاد در اثر سندرم مرگ ناگهانی نوزادان را کاهش می دهد. هرگز کودک خود را در گهواره بدون مراقبت رها نکنید و از برداشتن و جابجایی تخت خواب کودک هنگامی که کودک در آن است، خودداری کنید.

محصولات چوبی کودک ایمنی تخت نوزاد و ساختار گهواره

یک تخت نوزاد باید مطابق آخرین دستورالعمل های ایمنی، با یک کفه محکم، پهن و یک تشک محکم ساخته شود. برای سلامتی کودک پیچ های تخت خواب کودک را به صورت دوره ای بررسی کنید تا از محکم بودن آنها و از شل شدن قطعات اطمینان حاصل کنید.

همیشه قبل از خرید سیسمونی نوزاد محدودیت های وزن و سن یک تخت را بخوانید. بهتر است از یک تخت که تحمل وزن دو کودک را داشته باشد استفاده کنید. البته جنس تخت نیز در استحکام و ایمنی تخت نوزاد موثر است. تمامی محصولات موجود در این مجموعه همگی از مقاوم ترین انواع چوب ساخته شده اند.

برای کودک تازه به دنیا امده از بالش پر استفاده نکنید زیرا ممکن است زیادی نرم باشد و به سر کودک آسیب وارد شود. هنگام خرید دقت داشته باشید الیاف طبیعی باشد. الیاف مصنوعی برای کودکان آلرژی زا بوده و ممکن است کودک شما دچار علایم تنفسی شود. بعضی از انواع تشک‌های بادی، مواج، آبی یا تشک مموری فوم برای نوزاد نوپا مناسب نیست و خطر مرگ ناگهانی نوزاد را به همراه دارد. به علاوه این نوع تشک ها هزینه ی اضافی و بی فایده برای کودک است .

سلامتی کودک و اطراف تخت نوزاد

تخت کودک خود را در یک مکان امن و به دور از محیط های خطرناک قرار دهید. اگر تخت نزدیک پنجره است، پرده ها را ببندید تا از قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد جلوگیری کنید. اسباب بازی ها نباید در گهواره یا اطراف آن باشند. اشیا آویزان شدنی  نوزاد را به اندازه کافی بالا آویزان کنید تا کودک شما نتواند به آنها دست بزند. از گذاشتن چراغ خواب های آویزان در اطراف تخت خودداری کنید.

ایمنی تخت نوزاد و گواهینامه

محصولات دارای گواهینامه باید الزامات استاندارد ASTM مانند فاصله صحیح اسلاید های جانبی یا میله ها را داشته باشند. مراقب باشید چون برخی از تخت های غیر استاندارد هنوز هم می توانند به صورت آنلاین و یا در فروشگاه های دست دوم در گردش باشند. سعی کنید همیشه خرید جدید داشته باشید – تولید کننده محصولات چوبی کودک موظف است تاریخ تولید را روی محصول قرار دهد. هنگام خرید تخت کنار مادر نیز به فواصل تخت مادر و کودک توجه داشته باشید.

آیا استفاده از تخت خواب کودک قدیمی بی خطر است؟

تختخواب های جدید ارزان نیستند و هنگام خرید سیسمونی نوزاد انتخاب مدل دست دوم می تواند در هزینه های زیادی صرفه جویی کند. همچنین استفاده از تختخوابی که از طریق خانواده نسل در نسل به  شما منتقل شده است می تواند جذابیت های عاطفی زیادی داشته باشد. اما ممکن است ایمن نباشد و سلامتی کودک  شما را به خطر بیندازد مخصوصا  اگر سن آنها بیش از ۱۰ سال باشد.

شرکت CPSC ایمنی تختخواب را در اولویت اصلی خود در سال ۲۰۱۱ قرار داد و استانداردهای سخت گیرانه ای را هم برای تولیدکنندگان و هم برای خرده فروشان تعیین کرد. این الزامات شامل حمایت از تشک و تخته های تخت خوابیده ، سخت افزار تخت بسیار مقاوم و آزمایش ایمنی دقیق است. این سازمان همچنین به تولید و فروش گهواره های خطرناک نیز پایان داد.

سخت افزار محصولات چوبی کودک و ایمنی تخت نوزاد

در یک تختخواب ایمن، سخت افزار – پیچ و مهره و غیره – باید محکم شده و بدون لبه های تیز یا نواحی خشن و زمختی که بتوانند به کودک آسیب برسانند باشند. چوب های تخت باید فاقد ترک و شکاف باشد. همچنین کل گهواره – کناره ها، لت ها و همه – باید محکم و دارای اتصالات محکم باشد. موقع خرید سیسمونی نوزاد به امکانات سخت افزاری محصول توجه ویژه داشته باشید.

هرگز قطعات اصلی تخت خواب کودک را با چیزی از فروشگاه سخت افزار جایگزین نکنید. در عوض، قطعات باید مستقیماً از تولید کننده تخت نوزاد تهیه شود.

سلامتی کودک و اندازه تخت

میله های تخت نباید بیش از ۲/۸ اینچ عرض داشته باشند (به اندازه عرض یک قوطی نوشابه) و هیچ یک از میله ها نباید ترک خورده و شکسته باشند. قسمت بالای ریل تخت کودک باید حداقل ۲۶ اینچ از بالای تشک فاصله داشته باشد.

تیم وِوُ یک برند حرفه ای محصولات چوبی کودک محسوب می شود که برای خرید تخت کودک نوجوان، صندلی راک کودک ، کمد، شلف، ویترین و… بهترین گزینه است. برای دیدن محصولات متنوع به سایت وِوُ مراجع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *