اتاق خواب کودک را چگونه بچینیم؟

جای خواب نوزاد
1400/07/25
صندلی راک کودک چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟
1400/07/29

اتاق خواب کودک را چگونه بچینیم؟

قدرت رشد و یادگیری کودکان امروزی از آن حدی که ما فکرش را میکنیم بسیار رشد کرده است. بر همین اساس، ایده خوبی بنظر می آید که برای رشد و ارتقا خلاقیت کودکانمان سرویس خوابی زیبا و دکوراسیونی ایده آل برای اتاق خوابشان انتخاب کنیم.

همان گونه که برای تزئین و دکور اتاق خواب کودک خود برنامه ریزی می کنید به این نکات نیز توجه داشته داشته باشید که باید ایمن، زیبا و چشمگیر باشد. چرا که باید باعث تشویق کودکتان در رشد خلاقیتش شود. البته مدنظر داشته باشید که مبلمان اتاق خواب کودک شما فضایی بیش از حد از اتاق را اشغال نکند چرا که شما باید برای اسباب بازی و متعلقات آن نیز فضا داشته باشید.

همانند بسیاری از والدین به انتخاب رنگی مناسب توجه بسیاری داشته باشید چرا که در سنین ابتدایی، برای کودکان تمام دنیایشان اتاق خوابشان به حساب می آید.

یک تم برای اتاق خواب کودک خود انتخاب کنید

یک مبلمان خواب کودک باید احیاگر روحیه و نشاط دوران کودکی فرزند شما باشد. نکته حائز اهمیت دیگری که بمانند سبک طراحی اتاق مهم است، عملکرد وکارایی تخت خواب می باشد. تختخواب باید مطابق با مد روز بوده تا کودک شما از لحاظ استفاده از آن احساس خرسندی و راحتی داشته باشد.

البته شما می توانید به تخت موارد تزئینی دیگری نیز اضافه کنید چرا که این عمل باعث می شود دکور اتاق خواب کودکتان مطابق با روحیات و احساسات آنها ساخته شود.

به عنوان مثال برای اتاق خواب پسران می توانید تم ورزشی و برای دختران تم عروسکی استفاده کنید. البته در تزئینات اتاق خواب می توانید بنا به جنسیت و خلقیات فرزندانتان از پوستر و رو تختی های متنوعی استفاده کنید.

تم مبلمان اتاق خواب برای اتاق خواب کودک

سعی کنید در خصوص انتخاب مبلمان اتاق خواب کودک خود با توجه به تم اتاق خوابشان یک سرویس خواب متمایز انتخاب کنید، که بر اساس تم های پرطرفدار موجود در بازار می تواند اسپورت، کلاسیک و … باشد. همچنین می توانید به جای مبلمان از صندلی های چوبی و راک استفاده کنید.

این مدل ها در هنگام بازی کردن به راحتی جابجا می شوند، نمای زیبایی به اتاق می دهند و نوعی اسباب بازی برای کودک محسوب می شوند. همچنین قیمت مناسب تری نسبت به مبلمان داشته و از تنوع بالاتری نیز برخوردارند.

پس هنگامی که به بازار برای انتخاب سرویس خواب می روید به این مورد توجه داشته باشید که سرویس خواب انتخاب شده، مورد علاقه و تائید کودکتان هم باشد و در انتخاب مبلمان اتاق خوابشان حتما نظر آنها را جویا شوید و بخواهید در تصمیم گیری خرید سرویس خواب مشارکت داشته باشند.

انتخاب تخت اتاق خواب کودک

اگر شما قصد خرید تختی را دارید که فضای زیادی را اشغال می کند، پس بهتر است از تخت هایی استفاده کنید که زیر تخت آن دارای کشو و قفسه باشد، چرا که دیگر نیاز به دراور نخواهید داشت. در این مورد مدل های متنوعی در بازار وجود دارد مانند تخت های تاشو، کاناپه ای، کودک – نوزاد، کمد دار و انواع دیگر.

البته در خصوص انتخاب مدل تخت از مدل هایی استفاده نمایید که از رنگ روشن و براق در ساخت آن ها استفاده شده باشد چرا که باعث افزایش روحیه و انرژی در کودکتان می شود. البته امروزه در بازار تخت ها و دراورهایی با طراحی قلعه، تراکتور و یا شاتل فضایی وجود دارد. اگر در اتاق خواب کودک شما، دو کودک حضور دارند بهتر است از تخت های تاشو استفاده نمایید.

میز و صندلی برای اتاق خواب کودک      

در هنگام خرید و انتخاب میز و صندلی کودک بسیار دقت داشته باشید قبل از خرید حتما طریقه کاربرد و کارکرد آنها را در نظر داشته باشید. اگر کودک شما برای مطالعه و نوشتن و نیز استفاده از کامپیوتر از میز استفاده می کند به این نکته توجه داشته باشید میز او باید بزرگتر بوده و همچنین فضای کافی برای نوشتن وقرارگیری صفحه نمایش را داشته باشد.

صندلی ها باید دارای طراحی استاندارد و مناسب باشند که درهنگام مطالعه نشستن و حرکت بر روی آن مزاحمتی برای کودکتان ایجاد نکند. برای صندلی هم بهتر است از صندلی هایی استفاده کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد تا کودکتان بتواند حتی با افزایش رشد، از آن استفاده کند و نهایت لذت را ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.